Penis chastity cage with curved pin
This stainless steel penis cage has a curved urethral pin with a thickness running from 5 mm to 8 mm. It has an insertable length of 10.5 cm and is hollow, allowing liquids to pass through it.
The penis pin is attached to a ring with a diameter of Ø 35 mm through which the penis must be inserted.
When the separate ring (Ø 50 mm) is worn behind the balls, these two parts can be attached to each other using the supplied padlock.
| Material | Stainless Steel 316 - Medical Grade |
| Color | Silver |
| Gross weight | 0,279 kg |
| Insertable length | 5, 10 cm |
| Diameter | Ø 6,7 cm |
| Height | 14,5 cm |
| HS Code | 7326.90.9890 |
| Diameter ring | Included rings: 50 mm, Opening cage: 35 mm |
| Size chart | No |
