Metal bondage hook on collar
This item is made of surgical steel and consists of a collar with an anal hook with ball (Ø 25 mm) attached. The length of the hook is adjustable through a wing nut.
The hook is attached to the collar with a hinge. This collar can be opened and closed using the supplied allen key and has a ring on the front.
| Material | Stainless Steel 316 - Medical Grade |
| Color | Silver |
| Gross weight | 0,801 kg |
| Length | 44 - 69 cm |
| HS Code | 7326.90.9890 |
| Diameter ring | 2.4 cm |
| Diameter ball | 25 mm |
| Size chart | No |
